Istorija

Per 2001-2014 m. laikotarpį padėjome 1800 asmenų,  iš kurių:
 
 • 58% buvo prekybos žmonėmis aukos, parduotos už Lietuvos ribų (Vokietija, D.Britanija, Airija, Ispanija,  Graikija, Čekija, Italija, Olandija, Norvegija, Švedija, Danija, Australija, Turkija). Tai vyrai, moterys ir vaikai, kilę iš įvairiausių mūsų miestų ir kaimų. Jų amžius 13 - 49 m.
   
 • 25% buvo moterys ir vaikai, įtraukti į prostituciją  Lietuvoje. Jų kūnai pardavinėti mūsų šalies gatvėse, pakelėse, butuose, masažo salonuose, įvairiuose pasilinksminimo vakarėliuose, striptizo klubuose. Amžius 11- 42 m.
   
 • 17% buvo seksualinių nusikaltimų, pedofilijos aukos. Tai vaikai, moterys ir vyrai, nukentėję nuo pavienių ar į grupę susibūrusių nusikaltėlių. Šie aukoms buvo nepažįstami, draugai, bendradarbiai, artimiausi šeimos nariai. Nukentėjusiųjų amžius 3 – 52 m.
   
 • Programą remia Vokietijos katalikiškas fondas „Renovabis“, Olandijos fondas „Communicantes“, Europos socialinis fondas, Europos Komisijos Kovos prieš nusikaltimus ir prevencijos programa, Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansiniai mechanizmai per NVO programą, D.Britanijos, JAV ambasados Lietuvoje, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Tarptautinė migracijos organizacija,  Kauno m, Klaipėdos m., Klaipėdos raj., Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Tauragės, N. Akmenės savivaldybės, privataus verslo įmonės, privatūs aukotojai.
 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
 • I istorija

  Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
 • II istorija

  Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...