Vykstame į Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą Kaune ir pasakojame moksleiviams apie prekybos žmonėmis pavojus, kaip jų išvengti
Gegužės 22, 2018

Jau tapo tradicija, kad kiekvienais metais atvykstame į Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą Kaune ir pasakojame moksleiviams apie prekybos žmonėmis pavojus, kaip jų išvengti.
Šiais metais susitikome su centro vienuoliktokėmis.
Sulaukėme klausimų apie aukas, kaip jos pasiekia mus. Dauguma jaunuolių jau buvo girdėję, skaitę apie egzistuojančią prekybą žmonėmis mūsų krašte, žinojo net konkrečių atvejų.
Profesinio mokymo centrai įgyti išsilavinimą ir kartu profesiją šiandien pritraukia jaunimą iš atokiausių vietovių - vien tik valstybinių tokių centrų yra net 42.
Turime pasiūlymą Švietimo ir mokslo ministerijai - gal būtų tikslinga sukurti vieningą prekybos žmonėmis ir išnaudojimo prevencijos strategiją čia besimokančiam jaunimui ir sistemingai, ne priešokiais ar tik asmenine iniciatyva, vykdyti taip reikalingą švietimą.
O kol kas mes dėkojame už jautrią tradiciją mokytojai Agnei Milieškienei, tikime, jog jos pastangos apsaugoti savo auklėtines bus veiksmingos.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...