Vilniaus apylinkės teismas patenkino Kinijos piliečio skundą
Sausio 09, 2018

Net aiktelėjome, gavusios Vilniaus apylinkės teismo nutartį dėl Kinijos piliečio Y.H. skundo tenkinimo.
Šiuo skundu buvo nesutinkama su Vilniaus apygardos prokuratūros ir Vilniaus AVPK sprendimu nepradėti tyrimo dėl galimo užsieniečio išnaudojimo viename iš Vilniaus kinietiško maisto restoranų.
Nenormaliai ilgos darbo valandos be išeiginių dienų, paimtas asmens dokumentas, suvaržyta judėjimo laisvė, auganti skola - visa tai 40-metį vyrą stūmė į didelę neviltį ir galų gale jis, sulaužydamas nerašytą taisyklę - "nesiskųsk svetimos šalies policijai" - ryžosi maldauti pagalbos.

O vis tik ši taisyklė, ko gero, egzistuoja ne be reikalo - "svetimos šalies" policija nusprendė nepradėti tyrimo, skambiai pakartojusi restoranėlio savininkės versiją, atseit, čia tik nedidelis tarpusavio ginčas. Ir nesvarbu, kad policijos ir VDI reido metu buvo išlaisvintas verkiantis vyras, su aplinka susišnekėti galintis tik per vertimo programėlę.

Du kartus reikėjo skųsti atkaklų mūsiškių atsisakymą pradėti dėl šios situacijos tyrimą.

Žmonės, mes prašome tik tyrimo, teisingo, objektyvaus tyrimo - juk nėra kito kelio kaip parodyti "bosams" iš etninių bendruomenių Lietuvoje, kad šioje žemėje veikia mūsų įstatymai, kad mes nesitaikstome su išnaudojimu.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...