Vieša paskaita "Prekybos žmonėmis pavojai - ką žinome apie tai?" Mažeikių vaikų dienos centre "Būk su manimi"
Kovo 28, 2018

Nors neturime nacionalinės prieš prekybą žmonėmis prevencijos strategijos, bet kokių šaunių iniciatyvų galima pamatyti mūsų regionuose!
Šįkart - apie Mažeikiuose veikiantį vaikų dienos centrą "Būk su manimi". Jų vykdomas projektas "Saugūs vaikai" tapo mums tikru atradimu. Dalinamės autentiška mažeikiškių išmone - mieste jie įkūrė 2 Pagalbos taškus (Mažeikių viešojoje bibliotekoje ir Autobusų stotyje), kur bet kada gali kreiptis persekiojamas, išsigandęs, reikalingas pagalbos vaikas ir apmokyti darbuotojai tuoj pat sureaguos.
Ar girdėjote kur nors apie tokią priemonę? Mes - ne.
Kita šio vaikų dienos centro "charizma" yra burti miesto gyventojus savo akcijoms. Atvykusios paskaityti viešą paskaitą "Prekybos žmonėmis pavojai - ką žinome apie tai?" mes čia sutikome ir apylinkės seniūną, ir Caritas moteris, parapijos kleboną ir prevencijos pareigūnę, mokytojus, psichologus, žurnalistus, žodžiu, gyvą bendruomenę.
Tad ir palinkėsime jai dalintis šiluma bei resursais su tais, kurie šiandien to stokoja ir kurie yra visai šalia.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...