Vasaros pradžioje Baltijos jūros šalių Tarybos "Vaikai Rizikoje" ekspertų grupė pakvietė gausias politikų, praktikų, vaikų advokatų, mokslininkų pajėgas į finalinę konferenciją "Išgirskime vaiko istoriją" Osle
Liepos 10, 2018

Šis renginys vainikavo kruopštų trijų metų darbą, nagrinėjant nelydimų nepilnamečių, prekybos vaikais aukų, vaikų apklausų problematiką.
Vyko nuolatiniai susitikimai-debatai Stokholme, Rygoje, Taline, Vilniuje. Mūsų centrui buvo didžiulė garbė ir atgaiva dalyvauti šiuose renginiuose, daug mokytis iš geriausių skandinavų, britų vaikų teisių gynėjų.
Gal būt kartais norėjosi daugiau konkretumo, mažiau diplomatijos, kartais atrodė, ką mes čia sėdime ir diskutuojame apie geriausią vaiko interesą tarp šimto galimybių, kai tuo tarpu Lietuvoje laužai liepsnoja šioje srityje, nėra nei paslaugų, nei dėmesio vaikui. Tačiau dabar suprantame, kokia tai buvo puiki galimybė sakyti, ką galvoji, būti išklausytam, diskutuoti, mokytis iš žmonių, kurie kuria namus, sistemas, strategijas - vaikams, tik vaikams.
Oslo konferencijoje sutartinai priėmėme keletą gairių, svarbių identifikuojant vaikus, esančius išnaudojimo ir prekybos vaikais rizikoje:
- jei vaikams suteikiama galimybė papasakoti savo istoriją, yra didesnė tikimybė, kad jie bus tiksliau identifikuoti ir gaus tinkamesnę pagalbą;
- oficiali šalių statistika dėl prekybos vaikais atvejų sudaro tik mažą dalelę realiai nukentėjusių vaikų;
- šalių patirtys rodo, jog tam, kad sumažinti prekybos vaikais atvejų statistiką, reikia atkaklesnių pastangų kuo anksčiau užkirsti kelią vaikų nepriežiūrai, išnaudojimui, visų rūšių smurtui prieš juos.
Ir taip toliau. Paprasta, viskas žinoma? Tik kažkodėl mes šias tarsi nesudėtingas tiesas bijome net pripažinti.
Visas gairių tekstas yra http://www.childrenatrisk.eu/…/Oslo-Conclusions-on-Identify…
Osle kartu su mumis dalyvavo šiandien vienas stipriausių ir įdomiausių migracijos, prekybos žmonėmis tyrėjų dr. K.Žibas, taip pat besidarbuojanti socialinės pagalbos lauke dr. L.Kazokienė iš Panevėžio.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...