Varšuvoje susitinkame su Lenkijos Teisingumo ministerijos atstovais – norime sužinoti, kaip lenkų visuomenė priėmė 2016 m. šalyje įsteigtą Seksualinių nusikaltėlių registrą
Rugpjūčio 23, 2019

Tuo pačiu gal geriau suprasime, kodėl mūsų valstybei jis toks nepriimtinas, nereikalingas, netgi perteklinis.
Šis registras Lenkijoje yra 2 dalių: viešas ir ribotos prieigos.
Viešąjame talpinamos nuotraukos ir duomenys apie pavojingus vaikų prievartautojus, įvykdžiusius žiaurius nusikaltimus.
Uždarojoje registro dalyje – jau daug platesnė info apie realia ar atidėta bausme nubaustus pedofilus. Ja naudotis gali teisėsaugos institucijų atstovai, darbdaviai. Pastarieji, jei darbina asmenis darbui su vaikais, privalo naudotis šiuo registru, priešingu atveju jų laukia baudos.
Susitikime dalyvavę teisėjas ir prokuroras papasakojo, jog ilgus metus visuomenė buvo ruošiama tokiam registrui, būta sunkių, aštrių diskujų. Šiandien žinia formuluojama kategoriškai – mums nukentėjusių ar galinčių nukentėti vaikų teisės, saugumas yra patys svarbiausi.
Tačiau:
visą registro advokatavimo darbą atliko Teisingumo ministerija. Pasitelkusi mokslininkus, prokurorus, NVO, ji įrodė vyriausybei ir visuomenei, kad tokiu būdu galima apsaugoti daug vaikų.
Neslepiama, kad registro gyvavimą Lenkijoje lydėjo ir kai kurie nesklandumai. Pavyzdžiui, „stebuklingu“ būdu iš jo išslydo nuteistas kunigas.
Lenkai didžiuojasi sukūrę šį aukų apsaugos instrumentą, nesupranta, kodėl reiktų jo bijoti.
Liūdnai susimąstėme apie situaciją mūsų šalyje. Panašu, kad mes, socialinės darbuotojos, vienos lauke mažai ką padarysime.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...