Valstybinės darbo inspekcijos puslapyje dabar yra nuoroda į tekstą ukrainiečių kalba. Valio!
Spalio 17, 2018

Šiame dokumente yra smulkiai paaiškinami mūsų įstatymai ir reikalavimai norintiems dirbti šalies teritorijoje Ukrainos piliečiams.
Kaip įsidarbinti, apie tarpininkų atsakomybę, socialinį draudimą ir darbo sutartis (labai reikalinga info), kas jose turi būti numatyta (darbo laikas, atlyginimas, kiti darbdavio įsipareigojimai).
Ir kad bevizis režimas Šengeno erdvėje, biometrinis pasas savaime nesuteikia teisės dirbti LT.
Aišku, kad atvykstantieji ukrainiečiai tai žino, bet svarbu yra užkirsti kelią tarpininkų manipuliavimui, kai žmonėms prižadama visokios lengvatos ir gėrybės, o Lietuvoje jie patenka į vergovę.
Nesustokime, toliau ieškokime, kaip organizuoti nemokamas teisines konsultacijas nemokantiems kalbų, pakliuvusiems į bėdą užsieniečiams darbininkams.
Ir gal tada prikaustytas prie lovos sužalotas ukrainietis nebedangstys savo nesąžiningo darbdavio: "turistavau, nusprendžiau padirbėti, nieko baisaus tas mano lūžęs stuburas..."

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...