Telšių švietimo centre surengėme paskutinį šiais metais seminarą apie vaikų išnaudojimą internete
Gruodžio 19, 2019

Nieko labai nesitikėjome šiame mieste, esame susidūrę čia su ypatingai nebendradarbiaujančia Vaiko teisių apsaugos tarnyba - nesvarbu, kad vaikai kenčia, kad jiems gal būt reikia skubios pagalbos, svarbiausia yra "laikytis įstatymų, kurie neleidžia jums teikti informacijos".
Po seminaro teko kardinaliai keisti nuomonę, ne apie VTAS žinoma, bet čia sutikome daugybę jautrių, mąstančių, susirūpinusių socialinių darbuotojų, mokytojų, pareigūnų.
Mieste jau buvęs ne vienas vaiko tvirkinimo, prievartavimo atvejis, socialiniuose tinkluose čia vaikai medžiojami kaip ir kitose šalies vietovėse.

Ačiū dalyviams, kurie tiesiai kalbėjo - šiandien nėra realaus bendradarbiavimo tarp žinybų, greito keitimosi informacija, patikrintų procedūrų, kaip ir kas teikia krizinę ar ilgalaikę pagalbą išnaudotiems vaikams.
Liūdna visa tai girdėti, bet įvardinus problemas, juk galima judėti į priekį?
Staigmena tapo seminare sudalyvavęs Telšių vyskupijos Tribunolo teisėjas kunigas Domas Gatautas, kuris jautriai papasakojo apie išnaudotų vaikų kančias, kurios net praėjus daugybei metų, neužsimiršta.

Kovą prieš vaikų išnaudojimą mes taip ir suprantame - turime vienytis visi bendruomenės nariai, tik tada situacija gal pradės keistis.

http://tzinios.lt/diskutuota-apie-internete-tykancius-pavojus/?fbclid=IwAR2RzVPL9xak5xpOZ4qBRo6NrwUH8pm4pS12t6GX6TMmP5zH6cZNywKi1GU

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...