Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras surengė Jurbarke regioninę konferenciją "Sakome smurtui - ne"
Gruodžio 28, 2018

Gruodžio mėn. Tauragės moters užimtumo ir informacijos centras surengė Jurbarke regioninę konferenciją "Sakome smurtui - ne", kurioje ir mes galėjome pristatyti savo požiūrį į smurto artimoje erdvėje ir prekybos žmonėmis sąsajas.
Mums tai buvo puiki proga papasakoti būriui socialinių darbuotojų, policijos pareigūnų apie prostitucijos patamsius LT, į kuriuos moterys patenka neretai gelbėdamosios nuo smurto namuose.
Iš kitų pranešėjų girdėjome tikrai įdomių pristatymų, ypač privertė susimąstyti Kelmės PK viršininko išsakyta nuomonė apie tai, kodėl pareigūnams yra nelengva atpažinti, suprasti, užjausti smurto aukas. Per keliolika minučių įvykio vietoje reikia susigaudyti smurtas čia ar buitinis konfliktas, pačių pareigūnų asmeninės istorijos ne visada leidžia jiems atsiriboti nuo solidarizavimosi su smurtautoju, dažnai (komisaro žodžiais, 90%) aukos yra neblaivios.
Dėkui komisarui už atvirumą, bet kaip sumažinti prarają tarp teorinio samprotavimo apie smurtą artimoje erdvėje ir praktikos regionuose, kai trūksta įrankių, gebėjimų, paslaugų?
Dar labai nustebino Jurbarko savivaldybės meras, išbuvęs konferencijoje iki pat jos pabaigos.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...