Tarptautinė konferencija "Abolicionistinis požiūris į prostituciją: Švedijos patirtis"
Rugsėjo 12, 2019

Vienas iš būdų stabdyti prostitucijos plitimą, padėti norintiems pasitraukti iš jos, šviesti visuomenę apie seksualinio išnaudojimo pavojus yra Šiaurės (Abolicionistinio) modelio taikymas.
Sukurtas ir įgyvendintas Švedijoje, vėliau aktyvios pilietinės visuomenės pastangomis prigijo Norvegijoje, Islandijoje, Š.Airijoje, Kanadoje, Prancūzijoje.
Unikali galimybė Vilniuje apie tai daugiau sužinoti ir diskutuoti, kviečiame visus!
Kodėl persekiojame įstumtas į prostituciją moteris, bet nematome jų pirkėjų ir visos "pasilinksminimų" pramonę organizuojančios šutvės?

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...