Tarptautinis forumas "JK ir Lietuvos patirtys, kuriant teisinės pagalbos modelį prekybos žmonėmis aukoms"
Spalio 13, 2017

2017 m. rugsėjo 22 dieną mūsų centras kartu su JK ambasada Vilniuje surengė tarptautinį forumą "JK ir Lietuvos patirtys kuriant teisinės pagalbos modelį prekybos žmonėmis aukoms". Renginys vyko Teisingumo ministerijoje.

Konsulo M.Cushing iniciatyva į Lietuvą atvyko rimta komanda teisininkų, advokatų, pilietinių iniciatyvų komanda iš D.Britanijos: fondų "Thompson Reuters Foundation", Pennington Manches Charitable Foundation (neseniai įsteigtas vedančių šalies teisininkų padėti prekybos žmonėmis aukoms), JK vyriausybės Teisinės pagalbos padalinio atstovai.

Džiaugiamės, kad į pirmą tokį renginį Lietuvoje susirinko neabejingas būrys pareigūnų, prokurorų, teisėjų, ministerijų atstovų, socialinių darbuotojų, NVO aktyvistų. Nustebino mūsų specializuotų kovai prieš prekybą žmonėmis prokurorų darni komanda - jie atvyko iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio. Na, o pasigedome didesnio susidomėjimo iš Lietuvos advokatūros - nors šis renginys buvo skirtas būtent jiems, dalyvavo vos keli ištikimi mūsų partneriai. Svečiai entuziastingai dalinosi savo patyrimu, kvietė diskutuoti dėl pro bono nukentėjusiųjų atstovavimo.

Įdomus buvo ir LT seimūno Ž.Pavilionio pasisakymas apie išsikerojusį mūsų tautiečių nusikalstamumą D.Britanijoje, apie varganą mūsų statistiką dėl nusikaltimų išaiškinimo ir ... apie bendradarbiavimo, koordinavimo stoką nacionalinėse tarnybose. Nejaugi mes jau ne vienos šiuose pastebėjimuose?!

Nuoširdžiai dėkojame britų kolegoms už iniciatyvas, palaikymą, pažadą padėti tobulinti teisinės pagalbos modelį prekybos žmonėmis aukoms.

 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...