Suteikėme skubią pagalbą sunkvežimio vairuotojui iš Rytų Ukrainos
Gruodžio 17, 2019

Suteikėme skubią pagalbą sunkvežimio vairuotojui iš Rytų Ukrainos, kuris du mėnesius vežiojo krovinius Europoje, negavo jokio atlygio ir maldaudamas darbdavio dėmesio leido dienas prie firmos durų.
Ačiū Profesinių sąjungų aljansui, nukreipusiam žmogų pas mus, bet ši situacija yra tikrai nenormali.
Transporto įmonė pakaunėje, kurios savininkai kažkada patys atsikraustė iš Ukrainos ir dabar čia sočiai įsikūrė, verčiasi krovinių pervežimu visame kontinente, ieškodama vairuotojų Baltarusijoje, Ukrainoje, Rusijoje.
Dieną naktį nepalikęs transporto priemonės, kuri buvo tragiškos techninės būklės, neveikė šildymo sistema, valgydamas pigų sausą maistą, žmogus grįžta nieko neuždirbęs namo.
"Gerai dar, kad likau neskolingas bosui, kaip kad kiti mūsiškiai. Žinojau, kad taip gali atsitikti Ukrainoje, bet kad pas jus..."

Kodėl paliktos tokios "skylės" godiems darbdaviams - klastojami kelionių lapai, darbo laiko ir poilsio apskaita, neišmokamas atlyginimas, vyrauja psichologinis teroras ir pan.

Ar vergovė jau įteisinta Lietuvoje?

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...