Susitikome su Mažeikių politechnikos mokiniais mokykloje ir jos padalinyje Viekšniuose.
Gegužės 31, 2018

Su prevencijos renginiais vėl vykstame į Mažeikius. Ne tokios ilgos tampa ir valandos autobuse, kai žinai, kad laukia .. šimtai jaunuolių.
Šį kartą - susitikimai Mažeikių politechnikos mokykloje ir jos padalinyje Viekšniuose. Mokykloje mokosi ir profesiją įgyja apie 1000 moksleivių, panašu, kad dauguma jų ir atėjo pasiklausyti, kokie gi tie prekybos žmonėmis pavojai, kodėl nereikia pasitikėti "aukso kalnus" žadančiais apsukruoliais ir pan.
Lenkiame galvą prieš mokyklos socialinę pedagogę Inetą - jaunimo ateitis jai rūpi, ji tiesiog "išsireikalavo" iš mūsų šį prevencinį renginį. O Viekšniuose į susitikimą seniūnijoje atėjo miestelio .. aktyvūs senjorai, labai atidžiai klausęsi ir diskutavę ne tik prekybos žmonėmis tema, bet ir jiems sunkiai priimtinu migrantų klausimu.
Su atsidūsėjimu žvelgiame į Mažeikių savivaldybę - na negi neatsiranda nė mažiausias pinigėlis prekybos žmonėmis prevencijai šioje stabilioje savivaldybėje?
Neįtikėtina, kad jaunimo švietimas prekybos žmonėmis tema yra paliktas asmeninei gerų žmonių iniciatyvai, kad vienintelė jaunimo gaunama informacinė medžiaga yra tai, ką mūsų centro atstovė sugeba sutalpinti į lagaminą ir viešuoju transportu atgabenti per visą Lietuvą..

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...