Susitikome su Akmenės rajono Paramos šeimai centro socialinių darbuotojų komanda
Liepos 23, 2018

Smagu, kad poreikis sužinoti daugiau apie prekybą žmonėmis kilo iš pačių darbuotojų - mums nereikėjo prašytis.
Ši atoki, prie sienos su Latvija savivaldybė mums yra tikrai ypatinga. Pirmiausia, ilgametis nepriteklius, bedarbystė suformavo čia pakankamai stiprų socialinėje rizikoje gyvenančių asmenų sluoksnį. O tai reiškia, kad tokioje "žaidimų aikštelėje" gerai jaučiasi prekeiviai žmonėmis, vaikų ir suaugusių seksualiniai prievartautojai.
Atvejai, kuriems šiame regione teikiame pagalbą, tą ir patvirtina.
Antra, aktyvios savivaldybės gydytojos Dalios Skėtrės iniciatyva mūsų darbai čia yra negausiai, bet nuolatos remiami - dėkui už tai.
Gyventojų emigracija smarkiai nusiaubė ir Akmenės rajoną, tačiau likusieji turime susiimti, siekti socialinio teisingumo ir neleisti skriausti silpnesnių.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...