Susitikimas Biržų miesto bibliotekoje su miesto bendruomene paskaitai apie prekybą žmonėmis ir išnaudojimą
Vasario 11, 2019

Tikrai nesitikėjome tokio susidomėjimo, nors bibliotekos moterys mus ir tikino, kad žmonės susirinks.
Ankstesni mūsų renginiai Biržų savivaldybėje mums yra palikę beveik groteskišką įspūdį, kai salėje sėdintis meras laido žeminančias replikas, o darbuotojai už jo nugaros siunčia mums ženklus, kad nekreipkit dėmesio, toks jau jis yra.
Neapsirikome šį kartą nusprendę susitikti bibliotekoje, pamatėme visai kitokią miesto visuomenę, susirūpinusią, norinčią suprasti išnaudojimo mechanizmus, turinčią klausimų.
Tačiau nerimas lieka - atokesniuose regionuose, mažesniuose miesteliuose visada matome nesaugumo pranešti pėdsakus, abejojimą dėl tarnybų reagavimo, sąžiningumo.
Jei galėtume čia įkurti savo padalinį, gal kiek pajudėtų reikalai..

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...