Su paskaita apie prekybos žmonėmis pavojus grįžtame į Vilniaus Senvagės gimnaziją
Sausio 13, 2019

Šį kartą kalbame su moksleiviais, su mokytojais buvome susitikę praėjusiais metais.
Toks prevencinių paskaitų modelis būtų geriausias, nors neretai pedagogai kratosi diskusijos su mumis - "viską mes žinome, eikit vaikams pasakoti".
O realybėje vis tik paaiškėja, jog žinoti nepakanka, reikia žinias ir taikyti. Ne iš vienos nepilnametės aukos esame girdėję, jog bandė prašyti pagalbos mokykloje, tačiau suaugusieji arba moralizuodavo "pastoviai įsiveli į neaiškias problemas, kodėl kitiems niekas nieko nesiūlo", arba tiesiog ignoruodavo signalus.
Taip, paskaitos yra tik lašas jūroje, tačiau nepaliauja stebinti jaunimo atvirumas, noras žinoti, taip pat ir tai, jog verbuotojai yra greitesni už mus - dalis klausytojų apie prekybą žmonėmis žino jau iš praktikos..
Dėkui Senvagės gimnazijos socialinei pedagogei Jolitai už paskaitų suorganizavimą, šis rūpestis tikrai duos vaisių.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...