Šįkart - norėjome Panevėžio apskrityje priminti apie socialiniuose tinkluose slypinčias grėsmes, kai internetas tampa priemone suvilioti, prievartauti, išnaudoti
Rugpjūčio 14, 2018

Džiaugiamės, kad ir regioniniai naujienų portalai kalba apie mūsų problemas. Šįkart - norėjome Panevėžio apskrityje priminti apie socialiniuose tinkluose slypinčias grėsmes, kai internetas tampa priemone suvilioti, prievartauti, išnaudoti.
Siužetai kaip iš romanų ar kino filmų, tačiau jei šiuose žiūrovai pradžiuginami gėrio pergale, tai realybėje dažnesnė yra bloga baigtis.
"Labas, mergyt, esu pagyvenęs prisižiūrintis verslininkas (tad tikiuos suprantama, privatumas svarbu), labai patiko tavo figūra.. ieškau draugės slaptai pasibūt.. jei tu ne, gal kokią draugę pažįsti, kuri norėtų?" - seilėjasi FB žinutėse jaunutei moksleivei "verslininkas".
Dar pavojingesnis tipas yra apsimetantis paauglės bendraamžiu iškrypėlis, išviliojantis ją į pirmą pasimatymą prie upės ir ten ją išniekinantis..
Žinome, jog tik dalis nukentėjusių tokiu būdu vaikų ir suaugusiųjų prabyla - kausto ne tik gėda, bet ir baimė, kurią, mokantis šantažuoti nusikaltėlis, vis sumaniai pakursto.
Šiame straipsnyje liko "už kadro" mūsų nusivylimas Panevėžio savivaldybės nevykdoma jokia apsaugos nuo internetinių pavojų politika, "popierinės" darbo grupės čia ramiai snaudžia.

https://jp.lt/prekyba-zmonemis-atveju-pasitaike-ir-panevezyje-mergina-buvo-isnaudota-pornografijai1/?fbclid=IwAR35jx3dhyrh5NASmQsncx02rja71HjwtT1FT8BwuVywEoe_MXr9sMEKIew

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...