Seminaras Seime "Sekso pirkėjo vaidmuo prostitucijos industrijoje - bausti ar gailėtis?"
Gruodžio 20, 2017

Š.m. gruodžio 4 d. Seime įvyko ilgai mūsų planuotas seminaras "Sekso pirkėjo vaidmuo prostitucijos industrijoje - bausti ar gailėtis?"

Ačiū Dovilei Šakalienei, jos dėka tokia tema buvo įmanoma šioje garbingoje įstaigoje, ji ir moderavo diskusiją bei dalinosi įžvalgomis. Ji taip pat pasižadėjo teikti pasiūlymą dėl asmenų prostitucijoje nepersekiojimo, dėl sekso pirkėjų atsakomybės sugriežtinimo jau pavasario sesijoje savo kolegoms svarstyti.

Liūdna ta sekso pirkėjų tema, kaip bepažiūrėsi. Tarpuvartėse, mašinų užpakalinėse sėdynėse, pigių viešbučių kambarėliuose tai - galiūnai, kurių saldžiausia svajonė yra atkartoti matyto porno filmo scenelę. Nuaidėjus policijos reido signalui, tai - nereikšmingi skruzdėliukai, tiesiog ėję pro šalį ... įtraukti ... suvilioti ... tik šeimai nepraneškit, būkit žmonės ...

O pareigūnai, aišku, yra žmonės, kas gi daugiau.

Seminare labai stipriai, tiesiai kalbėjo dailininkė Eglė Plytnikaitė - "susimokėję už galimybę prievartauti kitą žmogų, jie lyg niekur nieko grįžta pas žmonas, vaikus, kolegas - iki kito karto".

Labai vertiname, kad šiame seminare dalyvavo ir Policijos departamento atstovas, jo įžvalgos aiškiai parodė, jog šiandien sekso pirkėjas - teisėsaugos akimis - nėra svarbi figūra prostitucijos industrijoje. Prostitucija ir be jo egzistuotų. Nes šioje "amžinų linksmybių" sferoje visada bus "tų merginų" - pasileidusių, žinojusių, kur eina, tinginčių ką kita daryti. Oi, dar užmiršome - hiperseksualių.

Na, o rimtai kalbant - diskusija tik prasideda, esmėje ji vėl apie tą patį - žmogaus teises, požiūrį į kitą žmogų, visuomenės ateitį.

Visą Seime vykusį seminarą galite stebėti https://www.youtube.com/watch?v=ThVgnzwlVa8

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...