Seminaras-diskusija "Naujos prekybos žmonėmis formos - atvejo analizė"
Kovo 11, 2019

Ieškome naujų būdų, kaip papasakoti bendruomenėms apie prekybą žmonėmis, mažinti "nieko nežinau, negirdėjau, nemačiau".
Kartu su šaunia Kauno rajono savivaldybės specialiste Edita Ablačinskiene surengėme seminarą-diskusiją "Naujos prekybos žmonėmis formos - atvejo analizė", kurio metu pristatėme priverstiniam darbui D.Britanijoje išnaudoto jaunuolio atveją, kartu pateikiant platesnę reiškinio refleksiją.
Sumanymą padėjo įgyvendinti Kauno apygardos prokuratūros specializuota prokurorė Gabija Večerinskienė, jau 10 metų tirianti prekybos žmonėmis nusikaltimus, ji fantastiškai akcentavo neretai vis pamirštamą aukos pažeidžiamumą, verbuotojų strategijas, skirtas palaužti, įbauginti.
Savo ruožtu mes pristatėme savo iššūkius, ruošiant nukentėjusį vaikiną bendradarbiavimui su teisėsauga, nueinant ilgą kelią nuo "man nieko nereikia, atstokit" iki pilno pasitikėjimo ir stipraus ryšio atsiradimo.
Diskusijos metu auditorija - Kauno rajono specialistai - kėlė aštrius klausimus apie tarnybų bendradarbiavimą, apie jaunimo nusikalstamumą, ne į visus galėjome atsakyti.
Šiandien dar einame prekeiviams žmonėmis iš paskos, tačiau tikime, kad ateis ta diena, kai būsime greitesni už juos.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...