RENATE (Europos vienuolijos prieš prekybą žmonėmis ir išnaudojimą) tinklas organizavo savaitės mokymus
Birželio 04, 2018

RENATE (Europos vienuolijos prieš prekybą žmonėmis ir išnaudojimą) tinklas organizavo savaitės mokymus
"Prekyba žmonėmis ir trauma: pagalba aukoms ir apsauga pagalbos teikėjams", kurie vyko senoviniame Bavarijos mieste Freizinge, Vokietijoje.
Moterų vienuolijos turi šimtametes, patikrintas praktikoje pagalbos aukoms tradicijas - visoje Vakarų Europoje galima rasti daugybę puikiai veikiančių, bet sunkiai pastebimų šelterių smurto aukoms.
Šį kartą visos mokymų temos sukosi apie traumą ir jos pasekmes: klausėmės pranešimų apie psichotraumatologijos pagrindus, simptomus, ilgalaikės seksualinės prievartos pasekmes prekybos žmonėmis aukoms. Įdomu, jog mokymus vedė ne tik psichologai, bet ir Vokietijos federalinės kriminalinės policijos atstovai.
Esame dėkingos už fantastišką galimybę "gyvai" sutikti ir išgirsti psichoterapeutę dr. Ingeborg Kraus iš Karlsrūjė, vieną žymiausių Traumos prostitucijoje eksperčių, žurnalo EMMA (www.emma.de) autorę.
Taip pat visada sukrečia pranešimai apie seksualinės prievartos aukas Nigerijoje, apie priemones šios šalies mergaitėms ir moterims palaužti bei įkalinti Europos gatvėse.
Savaitė Freizinge mūsų komandos vadovei Vaidai greitai prabėgo, po jos - vėl nesibaigiantys darbai mūsų mažyčiame ir liūdname krašte, kur sekso pirkėjai vis reikalauja savo "teisių" pirkti ir prievartauti, o Seimo nariai neranda laiko atšaukti veidmainišką aukų baudimo įstatymą..

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...