Remiant Kanados ambasadai, Lietuvoje viešėjo Montrealio policijos Kovos su seksualiniu išnaudojimu padalinio vadovas detektyvas leitenantas Dominic Monchamp ir jo kolega detektyvas seržantas Frederic Martineau
Gruodžio 20, 2018

Svečiai atvyko su tikslu pasidalinti žiniomis apie kovą su prostitucija savo šalyje, konkrečiai - su sekso pirkėjais, apie savo ilgametę patirtį gelbstint moteris iš sutenerių nagų.
Buvo surengti seminarai Vilniaus ir Klaipėdos AVPK, kuriuose dalyvavo pareigūnai, psichologai, specializuoti socialiniai darbuotojai. Džiugu, kad LCC tarptautinis universitetas Klaipėdoje taip pat susidomėjo šiomis temomis ir pakvietė Kanados pareigūnus dar vienam seminarui savo studentams.

Ką galime pasakyti apie šį vizitą - tai kažkas neįtikėtino. Kad tokiems tyrimams Montrealyje mestos didžiulės pareigūnų pajėgos. Kad išgirdome nuoširdų, nepagražintą svečių pasakojimą apie ilgą susivokimo kelią - nuo nieko nedavusio moterų persekiojimo buvo pereita prie sekso pirkėjų ir tada pasipylė bylos, aukos prabilo. Kad pareigūnai puikiai supranta moterų patiriamą išnaudojimo prostitucijoje traumą, nesidrovi rodyti savo empatiją, palaikymą joms. Kad jie netiki jokiu savanorišku prostitucijos pasirinkimu - ir gali tą įrodyti daugybe ištirtų atvejų.

Seminaruose kanadiečiai traukė eskorto paslaugų, prostitucijos Klaipėdoje bei Vilniuje skelbimus ir klausė auditorijos - kas čia? ar jums čia viskas tinka? mums labai neramu, kad taip atvirai reklamuojami dalykai, turintys aiškių prekybos žmonėmis požymių.

Vizitas baigėsi, seminarai išklausyti, liekame su savo realybe - baudžiame moteris, patekusias į prostituciją, šios atsilygina mums gilia panieka ir nebendradarbiavimu.
Gal vis tik keisime požiūrį?

 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...