Prevenciniai susitikimai su pažeidžiamų grupių atstovais
Gruodžio 02, 2017

Šiandien Lietuvoje matome plačiai "žvejojančius" prekeivius žmonėmis - gaudomi ir įkalbinėjami paaugliai vagystėms, prostitucijai; moterys ir merginos prostitucijai, fiktyvioms išnaudojojančioms santuokoms, vergiškam darbui, vagystėms; jauni ir pusamžiai vyrai vergiškam darbui, įvairaus pobūdžio nusikaltimams atlikti.

Kuo žemesnis aukų socialinis statusas, tuo lengviau jomis manipuliuoti, tuo mažiau jų pasakojimai bus tikėtini pareigūnams ir socialinėms tarnyboms.

Todėl mes tiesiog privalome su prevenciniais pokalbiais, paskaitomis lankytis miestų nakvynės namuose, krizių centruose, visur, kur tik glaudžiasi išgyvenantys gilias problemas vyrai ir moterys. Belieka tikėtis, kad mes būsime greitesnės už tuos "vergų žvejus".

Todėl nuoširdžiai dėkojame sąmoningiems centrų, viešųjų įstaigų, privačių tarnybų vadovams, kviečiantiems mus atvykti ir kalbėti, kalbėti..

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...