Prevencinė paskaita Palangos Senojoje gimnazijoje
Gegužės 23, 2019

Mūsų prevencijos traukinys atvyko į Palangą. Čia kalbėjome miesto Vl.Jurgučio mokykloje ir Palangos Senojoje gimnazijoje.
Kaip gerai, kad miesto Visuomenės sveikatos biuras ir mokyklų pedagogai galvoja apie paauglių saugumą vasarą ieškant darbų - ne vieno žvilgsnis krypsta į užsienį, kur ne tik pieno upės teka, bet tyko ir daugybė nesąžiningų darbdavių.
Iš moksleivių klausimų supratome, kas jiems šiuo metu svarbiausia - tai saugumas internete, kaip atpažinti blogus suaugusius, kaip gyventi toliau, jei tau atsitiko nelaimė ir t.t.
Dėkojame Palangos Visuomenės sveikatos biurui, būtų gerai, kad ir kituose miestuose šios įstaigos palaikytų mūsų pastangas šviesti bendruomenę.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...