Prevencinė paskaita Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje
Gegužės 04, 2018

Gavę kvietimą iš atkaklios socialinės pedagogės, su prevencine paskaita lankėmės Kupiškio technologijos ir verslo mokykloje.
Kaip gerai, kad ne tik žodžiais, bet ir veiksmais mokykla, kurioje išsilavinimą bei profesiją įgyja daugiau kaip 400 jaunuolių, rūpinasi savo auklėtinių saugumu.
Kupiškis mūsų centro žemėlapyje yra "sunkus" taškas, kuriame veikia vis nenubaudžiami verbuotojai ir suteneriai, taigi labai sveikiname visas prevencines pastangas.
Jų reikia daugiau.
Gal laikas čia pareigūnams, socialinėms, jaunimo tarnyboms susivienyti bendroms akcijoms prieš prekybą žmonėmis, juk apsijungus galima plačiau, stipriau veikti?
Štai rūpestinga mokykla atsiunčia mums į Panevėžį savo transportą, kad susitiktume su jos auklėtiniais. O juk galėjome tą pačią dieną dar bent poroje Kupiškio mokyklų apsilankyti, jei būtų kas paorganizavęs.
Išvada: reikia veikti kartu.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...