Prevencinė paskaita Alytuje Putinų gimnazijoje
Kovo 16, 2019

Kol savivaldybės paskendusios rinkimų brūzdesyje, o renkami ar perrenkami merai prisiekinėja tvarkysią kelius ir parkų suoliukus, pilietiški bendruomenių nariai suka galvą, kaip apsaugoti jaunimą nuo čia pat tykančių prekybos žmonėmis, seksualinio išnaudojimo pavojų.
Mūsų prevencinėms paskaitoms veriasi ir Alytus.
Čia į gražiu pavadinimu Putinų gimnaziją atvykome pakviestos aktyvios socialinės pedagogės Rimtautės Marčiulionienės, o mūsų klausytojais tapo I-III klasių gimnazistai.
Nors tokie susitikimai yra fragmentiški, stengiamės per tą valandėlę perteikti kuo daugiau žinių, suformuoti nuomonę, pastūmėti diskutuoti.
Gal vėliau ir pats miestas pajus poreikį sistemingai prevencijai, pradės į ją investuoti.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...