Prevencinė akcija Tauragėje ir Šilalėje
Rugpjūčio 12, 2019

Prekyba žmonėmis savo esme yra nematomas nusikaltimas, nenuostabu, jog kalbinami praeiviai trauko pečiais "nemanau, kad pas mus tai vyksta".
Yra ir kita, sutiktų miestų gatvėse, aikštėse žmonių grupė, kuri dažnai mūsų akciją stebi iš tolo, nedrįsdami prieiti..
Jų žinutė yra visai kitokia - "mane, mano brolį, dukrą, draugę taip pat buvo išvežę, niekas nežino, kiek teko man iškentėti.."
Šios akcijos leidžia ir mums pamatyti, kokie mūsų miestai miesteliai yra skirtingi, kuo mažesnis, tuo neretai vietinė valdžiukė yra reikšmingesnė. Kad įžengti į Šilalę su KOPŽI palapine, teko gauti leidimą iš policijos, seniūnijos, bet savivaldybė vis tiek iki paskutinės minutės laikė mus įtampoje - galime atvykti ar ne? Jau esame Šilalėje, galime vykdyti akciją ar ne?
Tiek to, vis tiek su niekuo nepalyginamas džiaugsmas yra diskutuoti su vietiniais gyventojais, įspėti juos dėl galimų pavojų.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...