Praėjusiais metais Tauragės ir Marijampolės regioninėse radijo stotyse išbandėme mūsų temų maratoną
Sausio 30, 2019

Kvietėme vietos pareigūnus, prokurorus, Užimtumo, socialinių tarnybų, Darbo inspekcijos, profsąjungų, NVO atstovus diskutuoti apie regione vykstantį darbinį išnaudojimą, seksualinę prievartą prieš vaikus ir suaugusius, vyraujančias prekybos žmonėmis formas.
Mums pačioms buvo labai įdomu susipažinti su vietos specialistais, išgirsti jų požiūrį, na ir žinoma, karštai padiskutuoti.
Teisėsaugos atstovai yra tikri kariai - nėra labai smagu kalbėti į mikrofoną, bet jei reikia, tai reikia. Maloniai nustebino vietos Darbo inspektoriai jautriu migrantų išnaudojimo vertinimu ir plačiu savo lauko išmanymu.
Tauragėje nuvylė Bendruomeninių Šeimos namų atstovė, paskutinę minutę, matyt, išsigandusi viešo kalbėjimo ir neatvykusi į laidą, nepasinaudojusi galimybe paskleisti savo idėjas (žinoma, jei jų yra) radijo eteryje.
Bet kas paliko mus be žado - tai profsąjungų atstovai. Nei empatijos išnaudojamiems darbuotojams, nei nors kiek šiuolaikiškesnio požiūrio į žmogaus teises, sunkiai tvardomas nepakantumas migrantams.
Keista, mes profsąjungas matome būtent kaip liepsnojantį fakelą išnaudojimo tamsybėse.
Ačiū Tauragės ir Marijampolės savivaldybėms, parėmusioms šių laidų įgyvendinimą.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...