Paskaita Pagėgių vaiko globos centre
Balandžio 17, 2019

Darbai mus suvedė su aktyvia socialine darbuotoja Reda Smailiene iš Pagėgių ir štai mes jau tolimame šalies kampelyje - Pagėgių vaiko globos centre. Čia gyvena net 27 vaikai.
Esame įsivedusios taisyklę - kviečiate mus paskaitoms jaunimui, išklausykite, mieli suaugusieji, mūsų informaciją taip pat ir Jūs.
Susitikimas su šio centro Pagėgiuose darbuotojais gal nebuvo labai paprastas - darbai, rūpesčiai, abejojimas dėl tokių žinių reikalingumo kiek kaustė auditoriją.
Tačiau kai atėjome pas tikruosius centro šeimininkus - čia gyvenančius paauglius - pasimiršo ir laiko rėmai, ir temų nejaukumas... Kartu svarstėme apie apsisaugojimo nuo pavojų galimybes, sprendėme situacijas, vaikai aiškiai vardino, kuo jie pasitikėtų, o kas keltų jiems nerimą.
Pastebėjome išaugusį jaunimo pasitikėjimą policijos pareigūnais, tvirtino nedvejojantys jų galimybe apginti. Šiame krašte tai gera žinia.
Kiek liūdna pokalbiuose su vaikais nuolat girdėti tėvų, šeimos ilgesio gaideles... Ką į tai atsakyti, kaip paguosti? Reikia gyventi toliau.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...