Paskaita paaugliams apie apie prekeivių žmonėmis taktiką įtraukti jaunimą į nusikaltimus, elgiantis su žmonėmis tarsi su daiktais ir t.t.
Liepos 01, 2019

Šakiuose dirba nuostabi bendruomenės pareigūnė Aušra Mockevičiūtė, kurios rūpesčiu kasmet organizuojamos vasaros stovyklos rajono vaikams.
Šiemet dalyvavome ir mes su paskaita apie pavojus internete, sekstingą, naujas prekybos žmonėmis formas. Paauglius sudomino ir mūsų papasakotos istorijos apie prekeivių žmonėmis taktiką įtraukti jaunimą į nusikaltimus, elgiantis su žmonėmis tarsi su daiktais ir t.t.
Mus pačias aplankė gana niūrios mintys - kaip spėriai besisuktų vienas pareigūnas, nusikalstamumo tai nepažabos. Jei norime tikros prevencijos - tokios stovyklos turėtų vykti bent kelis kartus metuose, tada visi pajustume rezultatus.
O svarbiausia - tai ne pareigūnė turi ieškoti lėšų tokiems renginiams, įtikinėti rėmėjus, sukti galvą, kaip prasiversti su tuo skūpiai atseikėtu finansavimu.
Tai yra absoliučiai savivaldos garbės, gyventojų saugumo reikalas šitokią veiklą laikyti savo prioritetu.
Ar nuskurstų rajonas, paskyręs vietoje tūkstančio, tokio pobūdžio vaikų stovykloms dešimt tūkstančių eurų?

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...