Paskaita Kybartų miestelyje apie prekybą žmonėmis
Kovo 05, 2019

Įvažiavus į Kybartų miestelį, pasitinka paminklas Sūduvos krašto knygnešiams - čia buvo knygnešių kelių sankryža.
Labai norėjome su paskaita apie prekybą žmonėmis - kas, kodėl, kaip - atvykti būtent į šį kraštą, nes rajono socialinės politikos planuotojai čia, prie pat sienos su Kaliningrado sritimi, įkūrė vaikų globos namus, specialiąją mokyklą, neturinčiame nė 5 tūkstančių gyventojų miestelyje yra ir pataisos namai.
Paskaitai vietą pasirinkome bibliotekoje - tokie pasirinkimai mūsų dar niekada nenuvylė, nes paprastai tai yra atviros, draugiškos, modernios erdvės.
Kybartai mus pasitiko milžiniškais, blizgančiais renkamo Vilkaviškio mero plakatais, sutrūnijusia, pelyjančia biblioteka, nuobodžiaujančiais romais gatvėse ir 4 kantriais klausytojais paskaitoje.
Saldžiais balsais žadėję būtinai ateiti į paskaitą globos namų, specialiosios mokyklos vadovai tikriausiai nė nesiruošė to daryti - gaila, nes jų globotiniams pavojai būti išnaudojamiems yra labai realūs.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...