Paskaita jaunimui Panevėžyje "Atsargiai - seksualinė prievarta!"
Spalio 16, 2017

Šių metų spalio 10 d. Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės paslaugų ir verslo mokykloje besimokančius jaunuolius pakvietėme į informacinę paskaitą  "Atsargiai - seksualinė prievarta!".

Ši tema tikrai nebuvo lengva dešimtokams, jie sunkiai jos klausėsi, bet žinodamos, kad jų amžiaus nepilnamečiai tampa seksualinės prievartos aukomis, labai norėjome jauniesiems klausytojams papasakoti, kaip lengvai tampama grobiu, kaip apsisaugoti, kur kreiptis, jeigu tai įvyko. Tiek jaunimas, tiek suaugusieji dažnai neteisingai įsivaizduoja seksualinės prievartos tikrovę - "man taip negali nutikti", "pati kalta, kad buvo iššaukiančiai apsirengusi", "jai visai patiko, ko dabar skundžiasi".

Naujovė - norime, kad į tokias paskaitas ateitų ir vaikinai, jie taip pat įvairiomis aplinkybėmis gali tapti seksualinės prievartos aukomis.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...