Paskaita-diskusija su mokytojais Naujojoje Akmenėje
Lapkričio 05, 2019

Kalbamės su mokytojais Naujoje Akmenėje, čia paskaitą - diskusiją organizavo rajono savivaldybės sveikatos biuras.

Tokios tolimos išvykos mums yra ypač svarbios, nes regionai yra visų prekybos žmonėmis formų alfa ir omega. Išspręsime išnaudojimo problemas čia - išvaduosime visą kraštą.

Šiandien Akmenėje dedama daug pastangų, kad pritraukti šeimas, pavienius darbuotojus iš Ukrainos - migrantų bendruomenė Akmenėje viena didesnių Lietuvoje. Deja, migrantus atsiveja nuolat juos persekiojanti grėsmė - darbinis išnaudojimas, ne išimtis ir ši tarsi jiems draugiška savivaldybė.
Na, o mokytojų bendruomenė mato migrantų vaikus, šių rūpesčius ir nerimą.

Paskaitoje kalbėjome apie jaunimo įtraukimą į nusikalstamas veikas - džiugu, kad iš auditorijos neteko išgirsti taip pamėgtų pas mus klišių apie "baisius paauglius, kuriuos reiktų ilgam izoliuoti".
Tačiau mokytojai vieni tikrai neužkirs kelio nepilnamečių išnaudojimui - jie to ir nesiruošia daryti. Argi ne šeimos turėtų pasirūpinti savo vaikais - klausia jie.

 

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...