Paskaita apie prekybos žmonėmis pavojus lankėmės Kazlų Rūdos vaikų globos namuose gražiu pavadinimu "Šilti namai"
Liepos 11, 2018

Juose tikrai šilta ir gražu, o ar vaikai ten laimingi - sunku pasakyti, nes apie sutartą paskaitą organizatoriai buvo primiršę, taigi sutikome tik kelis vaikelius.
Bet, atmetus visus nesklandumus, susitikimo dalyviai nuoširdžiai domėjosi mūsų temomis. Šį kartą kalbėjome ir apie prekybos vaikais pavojus, apie mergaičių ir berniukų viliojimą internete, ir apie seksualinę prievartą.
Labai reikia koordinuotų ir sistemingų prevencinių pastangų savivaldybėse - jose visose, nežiūrint jų dydžio, geografinės padėties, mero politinių pažiūrų, vyksta pažeidžiamų vaikų ir jaunuolių išnaudojimas, skriaudimas.
Išskyrus retus atvejus, dauguma likusių prievartos aktų - įvykę dėl mūsų negebėjimo apginti, pasirūpinti vaikais, tingios ir neprofesionalios laikysenos.
Bet kol kas be valdiškų šiltų namelių mes negalime išsiversti, nėra nei globėjų, nei įtėvių priruošta.
Tad sustabdžiusios pagalbos aukoms darbus, mes važiuosime ir aiškinsime apie galimus pavojus vaikams visur, kur tik mums atidarys duris.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...