Paskaita "Prekybos žmonėmis pavojai - ką žinai apie tai?" lankėmės Šiaulių "Ringuvos" specialiojoje mokykloje
Liepos 04, 2018

Šioje įstaigoje mokosi intelekto sutrikimą bei didelius ir labai didelius specialiuosius poreikius turintys vaikai ir jaunuoliai. Paklausite, kodėl su savo temomis atėjome į šią mokyklą?
Deja.. būtent tokių mokyklų auklėtinius gaudyte gaudo visokio plauko sukčiai, tiek norėdami išvilioti šių jaunuolių asmenines lėšas, tiek įtraukti į prostituciją ar darbinį išnaudojimą.
Eilę metų mus prevenciniams renginiams čia kviečiasi mokyklos socialinė pedagogė Jurgita Kaziūnienė, beje, labai ypatingas žmogus Šiauliuose, išplėšusi iš išnaudotojų nagų ne vieną savo auklėtinį.
Šiaulių savivaldybė yra vienintelė iš didžiųjų šalies savivaldybių, nė cento neinvestuojanti į prekybos žmonėmis prevenciją ar pagalbą aukoms, nesuburta čia ir tarpžinybinė specialistų grupė, galinti koordinuoti miesto pastangas šiame lauke.
Tokių apsileidėlių dar reiktų paieškoti.
Sudarytos visos sąlygos skriausti pažeidžiamus tiek vietinius gyventojus, tiek atvykusius iš kitų šalių. Gėda!

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...