Panevėžyje sutikome labai atidžią auditoriją - tai garsaus krepšinio trenerio Raimundo Sargūno vardu pavadintos Sporto gimnazijos auklėtiniai
Liepos 05, 2018

Nuo 2014 m. čia mokosi išskirtinių gabumų sportui turintys mokiniai, kurie vasarą leidžia ne tik sporto salėse, bet, kaip ir jų bendraamžiai visoje LT - ieško galimybių užsidirbti, pakeliauti, susipažinti su naujais draugais.
Atvykę į prevencinį renginį, maloniai nustebome - čia laukė beveik pilna gimnazijos salė, o ir paskaitos metu jautėme dėmesį sunkiai prekybos žmonėmis temai, o ne mobiliems telefonams.
Jaunųjų klausytojų tarpe matant beveik vienus vaikinus, mums vėl prieš akis iškilo vienas didžiausių Panevėžio skaudulių - tai į nusikaltimų darymą įtraukiami pažeidžiami berniukai ir jaunuoliai, jų tragiški likimai.
Vieni belangėse Lietuvoje ar užsienio šalyse, kiti slapstosi kur beišmanydami, treti mirę..
Nemyli miestas savo vaikų. Kaip neapsakomai trokštame čia socialinių, Vaikų teisių apsaugos, prevencinių tarnybų atsinaujinimo, tarnavimo savo misijai, o ne parsidavusiems, "nupušusiems" vadovams.
Ar ateis ta diena?
Tuo tarpu dėkojame rūpestingoms Sporto gimnazijos pedagogėms už prevencinio renginio suorganizavimą, norėtume ir ateityje tokių susitikimų.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...