Nusprendėme ir Klaipėdos rajone apsilankyti seniūnijose - ar matoma čia prekybos žmonėmis grėsmė, kaip reaguojama į ją
Rugpjūčio 12, 2018

Pirmoji stotelė buvo Endriejavas, dar liūdnai vadinamas "našlių miesteliu" - tuštėjantis ir tylus. Kita - Priekulės seniūnija, seniausias šalyje evangelikų liuteronų kraštas.
Prasta situacija. "Neįdomu, mums nepriklauso, dabar vasara, aš tik prie išmokų".
Galvojame, jog atėjusi prašyti pagalbos - mokanti pasisakyti apie savo išnaudojimą - auka būtų iš čia išmesta "su skambaliukais".
Jokio rajono savivaldybės ar bendruomenės pareigūnų įdirbio - tiesiog tuščia, aidinti dykynė.
Štai kur iššūkis nacionalinėms darbo grupėms, štai pagal ką reiktų matuotis "pergalės" prieš prekeivius žmonėmis vainiką.
Maži atlyginimai, menka kvalifikacija, jokio suinteresuotumo savo darbu - tikrai senos socialinių darbuotojų problemos. Ir prošvaistės nesimato.
Bet jei socialiniai darbuotojai ar jų vadovai bus kaip sudiržusios pintys, kas tada laukia nukentėjusiųjų?
Pakabinome ir mes savo plakatą ant palaikės skelbimų lentos, jame yra SOS pagalbos numeriai tiek Lietuvoje, tiek UK.
Gėda Klaipėdos rajono savivaldybei, šitaip apleidusiai tokį svarbų lauką!

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...