Nors Kauno vaikų socializacijos centras "Saulutė" yra uždaro tipo institucija, mes visada čia esame laukiamos su prevenciniais pokalbiais, paskaitomis
Gegužės 25, 2018

Šiandien "Saulutė" yra vienintelė įstaiga LT, apgyvendinanti elgesio sutrikimus turinčias mergaites, nukreiptas čia teismo sprendimu.
Deja, ne viena jų tą elgesio sutrikimą gavo tapusi nepriežiūros, fizinio ir seksualinio smurto auka, ne viena buvo suaugusiųjų paversta prostitucijos ir prekybos žmonėmis auka.
Vis dar matome bejėges savivaldybes su savo gausiomis tarnybomis neužkertančias kelio ilgalaikiam vaiko išnaudojimui, o kai mergaitės ir berniukai tampa "nevaldomais, linkusiais į nusikaltimus, bėgančiais ir besižudančiais" - tada jie bloškiami kur nors toli ir "po užraktu".
Paradoksas, bet "Saulutė" yra išgelbėjusi ir tikrąja to žodžio prasme pastačiusi ant kojų ne vieną "nurašytą" mergaitę. Kokia kaina tai yra pasiekta - žino tik pati centro direktorė ir jos komanda.

O mes džiaugiamės, kad galime dalintis su mergaitėmis savo žiniomis, išgirsti jų istorijas, nuoširdžiai joms linkėti sėkmės - nežiūrint visų išbandymų, jų gyvenimas tik prasideda.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...