Nesibaigiantis išnaudojimas prostitucijoje - ar norime tai matyti?
Gruodžio 02, 2017

Nukentėjusius ar galėjusius nukentėti nuo prekybos žmonėmis asmenis skaičiuoja Lietuvoje Vidaus reikalų ministerija, skaičiuojame ir mes. Tie skaičiai ženkliai skiriasi, tuo sukeldami abipusį nepasitikėjimą, kaltinimus.
Kokia iš viso yra tokios statistikos prasmė? Kad pranešti stebėtojams iš Briuselio, kiek tyrimų Lietuvos teisėsauga vykdė, kiek vyrų, moterų ir vaikų nukentėjo? Nesiginčijame, tai tikrai svarbu.
Bet ar nėra svarbiau mūsų visuomenei suteikti kiek įmanoma pilnesnį vaizdą, kas tais metais iš viso dėjosi prekybos žmonėmis fronte, kiek mūsų tautiečių nukentėjo įvairiose šalyse, kiek tyrimų ne tik kad buvo pradėta, bet ir nutraukta, kiek aukų nepanoro bendradarbiauti su teisėsauga ir pan.

Ir tada prie tų apgailėtinų "oficialių" dešimčių bus galima drąsiai pridėti po nulį, dar daugiau - turėsime ne fake išvadas ar prognozes ( "2016 m. vyrų buvo išnaudota daugiau negu moterų", "nebe aktualus lietuvaičių išnaudojimas prostitucijoje"), o kažką jau panašiau į realybę..

Na, statistiką, nors ir labai netikslią, trumparegiškai surinktą, dėl prekybos žmonėmis dar turime, tačiau analizės, rekomendacijų - nėra jau daug metų. Jei aktyvesni teisėsaugininkai, socialiniai darbuotojai dar kažkiek pakontempliuoja prie savo atvejų, tai šalies mastu - nežinia.

Dalinamės tokių skaudžių pasvarstymų iliustracija - viena iš daugelio - kuri akivaizdžiai prieštarauja "statistikos ekspertų" konstruojamam "nebe prostitucijon" mitui.

https://www.delfi.lt/…/zadejo-kad-dirbs-ukyje-bet-pateko-i-…

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...