Mūsų centro pagrindinėje būstinėje Kaune - netikėtas vizitas
Birželio 04, 2018

Mūsų centro pagrindinėje būstinėje Kaune - netikėtas vizitas.
Su tikslu daugiau sužinoti apie pagalbos aukoms organizavimą ir teikimą, lankėsi Šilutės rajono savivaldybės įvairių padalinių atstovų komanda.
Džiaugiamės tokiu susidomėjimu ir nors tai mažėjanti savivaldybė - per paskutinius 10 metų netekta apie 15 tūkst. gyventojų - čia tebėra aktuali seksualinės prievartos problematika, jaunimo verbavimas nusikaltimams atlikti, fiktyvios išnaudojančios santuokos su Trečiojo pasaulio šalių piliečiais.
Ir, kas be abejo kelia mums didelį rūpestį bei nerimą - Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje yra tokie "karšti" taškai kaip Švėkšnos ir Saugų vaikų globos įstaigos. Ne vienas paauglys iš šių įstaigų tapo prekybos žmonėmis, seksualinio smurto auka. Nežinome, kiek tai buvo aptarta, įsigilinta vietos specialistų tarpe, be mūsų "atvežtų" prevencinių paskaitų ir mokymų formato.

Na, o savivaldybėms mūsų receptas yra paprastas - nėra kito kelio apsaugoti savo pažeidžiamus gyventojus, kaip vykdyti sistemingą, apgalvotą prevenciją; įvykusius išnaudojimo atvejus nagrinėti tarpžinybiniuose susitikimuose; tarnyboms prisiimti atsakomybę - vietoje tarpinstitucinio "futbolo", laukiant sprendimų iš kitų; nuosekliai teikti pagalbą aukoms bei atkakliai siekti teisingumo teisminiuose procesuose.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...