Mūsų centro Marijampolės skyrius nusprendė apsilankyti savivaldybės miesto ir kaimiškosiose seniūnijose: Igliaukos (2,6 tūkst. gyventojų), Narto (1,4 tūkst. gyventojų) ir Degučių (neradome gyventojų skaičiaus).
Liepos 26, 2018

Į mūsų rengiamas konferencijas, seminarus, mokymus dažniausiai ateina tarnybų vadovai, vidurinioji grandis, bet retai - arčiausiai žmogaus esantys darbuotojai.
Jie neturi laiko, transporto, jiems niekas nepranešė..
Todėl mūsų centro Marijampolės skyriuje nusprendėme pačios apsilankyti šios savivaldybės miesto ir kaimiškosiose seniūnijose: Igliaukos (2,6 tūkst. gyventojų), Narto (1,4 tūkst. gyventojų) ir Degučių (neradome gyventojų skaičiaus).
Tikrai neapsirikome.
Vienur darbuotojos raukėsi ir stebėjosi, kodėl mes atėjome su tokiomis "keistomis" istorijomis, kitur - svetingai atlapojo seniūnijos duris ir įdėmiai klausėsi.
Diskutavome apie naujas išnaudojimo formas - įtraukimą į nusikaltimų darymą, fiktyvias išnaudojančias santuokas - bei teiravomės apie galimas aukas.
Šiaip socialinės darbuotojos šaunuolės, jautėsi ir jų apsiskaitymas, ir vietinės situacijos išmanymas. Bet visos kaip susitarusios kartojo - "ne, tikros prekybos žmonėmis aukos nesame regėję.."
Bet žmonės gerieji, tai iš kokių rūkų tada tos aukos išnyra ir tampa matomomis jau galutiniame išnaudojimo taške?
Nebeužtenka NVO informacinių pastangų, reikia ir pačioms savivaldybėms susirūpinti.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...