Mokymai Tauragės Pagalbos mokytojui ir mokiniui centre
Gruodžio 02, 2017

Šių metų spalio 12 d. Tauragės Pagalbos mokytojui ir mokiniui centre surengėme mokymus „Prekybos žmonėmis grėsmės ir pagalbos būdai“ Tauragės miesto mokyklų mokytojams. Pastarieji sunkiai rinkosi į renginį, prireikė net miesto Švietimo skyriaus vedėjo asmeninio paraginimo, po kurio mokytojai parodė didesnį susidomėjimą šia tema.

Susirinkusiems mokytojams pristatėme, kodėl yra taip svarbu apie prekybos žmonėmis problemą kalbėti su mokyklose dirbančiais specialistais. Juk mokykla yra pats jautriausias instrumentas pamatyti ir atpažinti, kad su auklėtiniais vyksta kažkas negero – vaikai praleidinėja pamokas, yra nepailsėję, nusiminę, neturi būtiniausių priemonių. O gal atvirkščiai – paaugliai netikėtai „praturtėja“, disponuoja neadekvačiomis pinigų sumomis ar prabangiais rūbais?

Daug dėmesio skyrėme naujų išnaudojimo formų, ypač paplitusių Tauragės regione, aptarimui: jaunuolių privertimui daryti nusikaltimus užsienio šalyse ir fiktyvioms išnaudojančioms santuokoms. Pastaroji prekybos žmonėmis forma jaunimui, kuris sunkiai verčiasi, turi mažai žinių apie procesus pasaulyje, gali pasirodyti kaip „lengvų“ pinigų užsidirbimo būdas, tačiau apsukrūs fiktyvių nuotakų verbuotojai lengvai nepaleidžia savo aukų, pažadai yra dalinami tik lengvatikių pritraukimui.

Tai, kad išgirstos tikros nukentėjusiųjų istorijos klausytojus šokiravo, kad pedagogai sunkiai atpažino išnaudojimo formas, leistų daryti išvadą, kad kol kas labai trūksta žinių patiems suaugusiems, trūksta mokymų, priemonių.

Mes labai tikimės, kad vis tik mokykla supras savo misiją šiandienos sudėtingoje situacijoje, kai neretu atveju nebėra kam pakovoti už jauną žmogų, gal būt viliojamą netikrais blizgučiais, gal būt nereikalingą savo artimiausiai aplinkai. Prekeiviai žmonėmis neveikia atvirai, jie ieško pažeidžiamų jaunuolių, apipina juos netikrais pažadais, tampa jų vieninteliais patikėtiniais. Gal būt todėl taip sunku tokius jaunuolius teisėsaugai vėliau prakalbinti, išgirsti tiesą apie prievartą, apgaulę, išnaudojimą. Negalime palikti kovos su prekyba žmonėmis lauko tik pareigūnams ar prokurorams, visi turime jungtis į kuo ankstesnį aukų atpažinimą, pagalbos procesą, nuoširdžiai bendradarbiauti tarpusavyje.

Nebūkime abejingi!

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...