Mokymai Panevėžio regiono mokytojams apie prekybą žmonėmis
Sausio 09, 2018

Mokyklų darbuotojai nori atpažinti prekybos žmonėmis reiškinį - tokią žinią gavome iš ŠMM įstaigos, Ugdymo plėtotės centro.
Klaipėdoje ir Panevėžyje mokyklų pedagogams, etikos mokytojams, psichologams, socialiniams darbuotojams pasiūlėme 16 valandų seminarus, kuriuose šalia bazinių žinių apie prekybos žmonėmis teisinį reglamentavimą, formas, mastą, pagalbą aukoms, daug diskutavome KAIP UŽKIRSTI KELIĄ šiam nusikaltimui, t.y. įspėti, apsaugoti mūsų vaikus.
2017 m. lapkričio mėn. 29 d. Panevėžyje mums talkino apygardos vyriausioji prokurorė Nida Grunskienė, jos sukrečiantis pranešimas apie parduotų prostitucijon merginų kančias, sutenerių, prekeivių žmonėmis portreto analizė įtraukė klausytojus į atvirą diskusiją. Džiaugiamės, kad savo įžvalgomis pasidalinti sutiko ir Panevėžio savivaldybės socialinių paslaugų "šeimininkė" dr. Lina Kazokienė.

Klausantis pačių mokytojų pasakojimų apie ne vieną jų auklėtinį, įtrauktą į šį tamsų verslą, pastebime, kad Panevėžio regiono tarnyboms reikia skubiai susirūpinti jaunimo prasmingu užimtumu, profesijos mokymu - negi mes taip bejėgiškai ir stebėsime, kaip vieni žlunga, įtraukti į gaujas, kiti - gęsta išnaudojami?!

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...