Mokymai "Prekyba žmonėmis: atpažinimas, formos, pagalba nukentėjusiems" Kauno savivaldybės tarnautojams
Rugsėjo 24, 2019

Šį kartą susitikome su Socialinių paslaugų centro darbuotojais. Mokymai leidžia ir mums pačioms pasitikrinti ar efektyvi mūsų pasirinkta pagalbos strategija, kaip problemą mato kiti lauko veikėjai.
Visi, besispecializuojantys kovos su prekyba žmonėmis srityje, puikiai suprantame, jog šiandien yra gyvybiškai svarbu sustiprinti arčiausiai gyventojų esančią grandį - seniūnijų socialinius darbuotojus.
Dar kai neskamba pavojaus varpai teisėsaugai ar mums, jie jau galėtų atpažinti grėsmes, įspėti, padėti užkirsti kelią išnaudojimui.
Tam reikia žinių, nesmerkiančio požiūrio, vadovų palaikymo, drąsos galų gale.
Nuostabu, jog mokymuose kartu su mumis visą laiką dalyvavo ir specializuota kovai prieš prekybą žmonėmis Kauno apygardos prokurorė Gabija Večerinskienė.
Jos nuolatinis siekis dalintis žiniomis, gerąja praktika - o ji jos turi, nenuilstamas raginimas netylėti, atpažinti, mums simbolizuoja realų proveržį tarnyboms bandant bendradarbiauti Kauno regione.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...