Mokymai pedagogams "Diemedžio" vardu pasivadinusiame specialiojo ugdymo centre
Vasario 20, 2018

Nors Lietuvos Aukščiausiajame teisme dar tik bus nagrinėjamas nuteistųjų kasacinis skundas Švėkšnos spec. centro mergaičių pirkimo-pardavimo byloje, mums visą laiką nedavė ramybės pats centras - kokios ten nuotaikos, ar išmoktos kraupios praeities pamokos?
1967 m. įsteigta respublikinė sanatorinė mokykla matė daug vaikų, daug mokytojų ir šeimininkų, o 2015 m., neapsikentusi tvyrančios netvarkos, ŠMM perėmė įstaigą iš Šilutės r. savivaldybės.
Šiandien matome gražiu "Diemedžio" vardu pasivadinusį specialiojo ugdymo centrą, kuris priima mokytis ir gyventi tik berniukus, turinčius elgesio ir emocijų sutrikimus.
Į centrą įsiprašėme pasiūlę darbuotojams mokymus apie prekybą žmonėmis, buvome tikrai šiltai sutiktos. Pedagogams pristatėme įvairius šio reiškinio aspektus, aukų atpažinimo kriterijus, pagalbos galimybes. Įdomu, jog centro darbuotojai prekybą žmonėmis įsivaizdavo tik kaip už Lietuvos ribų vykstantį miglotą reiškinį, jie nepatikliai priėmė "mūsų" versiją dėl ilgamečio mergaičių prievartavimo jų pačių centre kaip įvykusį rimtą nusikaltimą. Akivaizdu, kad ŠMM nepateikė savo įstaigoms bent jau moralinio tų įvykių įvertinimo.
Nuoširdžiai linkime "Diemedžio" kolektyvui sėkmės, atvirumo, gilinimosi į vaikų problemas, nuolatinės savišvietos, dėkojame už galimybę pasidalinti žiniomis.
O ministerijai siūlome peržiūrėti nuostatą dėl specialiųjų centrų įkūrimo atokiuose regionuose; kieno poreikiai čia svarbiausi?

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...