Marijampolės savivaldybėje surengti mokymai „Prekyba žmonėmis – kaip ją atpažinti, užkirsti kelią, padėti nukentėjusiems?“
Sausio 15, 2018

2017 m. gruodžio mėn. Marijampolės savivaldybėje surengėme mokymus „Prekyba žmonėmis – kaip ją atpažinti, užkirsti kelią, padėti nukentėjusiems?“, skirtus miesto socialiniams darbuotojams, pedagogams, seniūnijų, darbo biržos specialistams. Mūsų centro skyrius Marijampolėje veikia jau nuo 2004 m., per tą laiką padėjome beveik 650 vyrų, moterų ir vaikų, nukentėjusių šiame regione nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pedofilijos.

Džiaugiamės, kad mokymuose savo žiniomis galėjo pasidalinti vietiniai specialistai, tikri savo srities profesionalai. Jau daug metų aukas konsultuoja psichoterapeutė Vilma Vėlyvienė, ji klausytojus supažindino su potrauminio sutrikimo sindromo, pažeidžiamumo požymiais, pagalbos būdais.

Puikiai į mokymų eigą įsiliejo ir komisaras Liutauras Sinkevičius, Marijampolės AVPK ONTV 3-jo poskyrio viršininkas. Jis mokymų dalyviams pristatė teisinį prekybos žmonėmis reglamentavimą, prekybos žmonėmis formas, teismų praktiką. Šiuo metu vykstantys ikiteisminiai tyrimai rodo, jog mieste prekeiviai žmonėmis verbuoja pažeidžiamus asmenis vykdyti nusikaltimus, fiktyvioms santuokoms, prostitucijai. Taigi socialiniai darbuotojai gali pirmieji pastebėti tokio išnaudojimo užuomazgas, nelikti abejingi.

Šiandien tai pagrindinis iššūkis - panaudoti turimas žinias, kūrybingai, neužsisėdint kabinetuose, drąsiai eiti į žmones; tada ir atšiaurūs, apleisti paaugliai, nusivylusios jaunos moterys, pakliuvę ant nusikaltėlių kabliuko vyrai pasitikės mumis, kreipsis pagalbos.
Negalime leisti, kad recidyvistai iš pataisos namų nekliudomi verbuotų aukas mieste, o mes su pagalbos maišeliais tik nuolankiai bėgtume iš paskos.
Marijampole, nepasiduok!

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...