Marijampolės savivaldybėje surengėme konferenciją "Apsaugokime vaikus nuo pavojų: iššūkiai ir geroji praktika"
Spalio 17, 2018

Kalbėjome apie prekybos vaikais problematiką - suaugusiųjų verčiami daryti nusikaltimus paaugliai dar sunkiai atpažįstami kaip nukentėjusieji - apie komercinį seksualinį vaikų išnaudojimą Lietuvoje ir už jos ribų, apie psichologinę traumą ir vaikus, liudijančius teismuose.
Dėkojame gausiai susirinkusiems dalyviams - koks didelis žinių poreikis šiame regione! Net jei kažkuriuo momentu teorijos pasirodė per daug, labai vertiname dalyvavusių socialinių darbuotojų, pedagogų, psichologų, savivaldybės tarnautojų norą suprasti, kas vyksta su skriaudžiamais vaikais, kaip jiems padėti.
Kaip bežiūrėsi, šiandien labai aiški takoskyra tarp savivaldybių, kurios it robotai transliuoja "pas mus to nėra, pas mus tai nevyksta" ir norinčių išplėšti savo vaikus ir suaugusius iš "tamsiosios zonos".
Taip, kalbėti apie kaimynų problemas yra lengviau negu apie savąsias, tačiau žingsnis po žingsnio judame link suvokimo, jog palaikydami ir šviesdami praktikus, turėsime pokyčius.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...