Marijampolės Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje surengėme seminarą "Kada internetas tampa pavojingu? Atpažinkime nepilnamečių verbavimą ir išnaudojimą"
Lapkričio 17, 2019

Susirinkusiems pareigūnams, socialiniams darbuotojams, mokytojams, vaiko teisių apsaugos specialistams Lietuvos kriminalinės policijos biuro komisaras Sergėjus Chaniutko išsamiai pristatė informacinių technologijų vaidmenį verbuojant, išnaudojant vaikus internete, nusikaltėlių instrumentą "tamsųjį internetą".

Lektorius daug dėmesio skyrė sekstingo temai, papasakojo, kaip "nekaltas" pasidalinimas asmeninėmis nuotraukomis gali baigtis baisiomis patyčiomis ir aukų persekiojimu.
Mes savo ruožtu pristatėme jau išnagrinėtą bylą, kur Radviliškio rajono gyventojas Facebook pagalba ieškojo mergaičių pornografijai kurti.
Klausytojams papasakojome apie nenukreiptus psichologinei pagalbai vaikus, nesuteiktą jiems teisinę pagalbą. Įdomu, jog į klausimą, ar turėtų mokyklos žinoti apie taip išnaudotus savo auklėtinius, gavome vienareikšmišką atsakymą - ne, nes nebus išlaikytas konfidencialumas, žinia nevaldomai pasklis po bendruomenę.
Deja, nesutinkame su tokia nuomone.
Maloniai nustebino Marijampolės institucijų didelis susidomėjimas seminaru, pasitempusi laikysena - dalyvavo tiek kriminalinės policijos, tiek bendruomenės pareigūnai, svečiai iš kitų savivaldybių.
Po truputį, tačiau užtikrintai judame į priekį.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...