LAT nuosprendis prekybos žmonėmis byloje
Gruodžio 02, 2017

Pačioje š.m. spalio pabaigoje Lietuvos apeliacinis teismas priėmė mūsų labai lauktą nutartį prekybos žmonėmis byloje, nuteisiant 6 asmenis už 3 jaunuolių iš Panevėžio, Kėdainių ir Kupiškio 2013 m. verbavimą daryti nusikaltimus Vokietijoje. Kaltinamieji atitinkamai gavo 5 m., 6 m., 8 m., 9 m., 11 m. bausmes. Juos gynė 8 advokatai iš Panevėžio ir Vilniaus kontorų. Nukentėjusius - mūsų centro samdytas advokatas.

Šaltos teisinės formuluotės neatskleidžia milžiniškų Panevėžio kriminalistų pastangų, sunkiai apsakomos nukentėjusiųjų dramos - baimės duoti parodymus, patiriamo poveikio, sudėtingų santykių su "nežinia iš kur atsiradusiomis įkyriomis" socialinėmis darbuotojomis - tačiau finale turime pergalę!

O mes niekaip negalime priprasti prie to: "siekė įgyti ir perleisti.." ką? mašinas? baldus? ne, žmones. Nuteistieji tarpusavio pokalbiuose vienas kitą ragino ieškoti jaunų, neteistų, linkusių paklusti vaikinų, kuriuos kaip gyvuliukus reikėjo pamaitinti, apgyvendinti, pervežti, aprūpinti "darbo" įrankiais ir pan. Šiurpu, kad tokių vergų paieška ir nusikaltimo planavimas buvo organizuojama jau kalinčių veikėjų. Štai kokios beribės galimybės bausmės atlikimo vietose..

Sunku priprasti ir prie "besispecializuojančių" tokių nusikaltėlių gynyboje vis tų pačių advokatų kontorų - ir tik nereikia čia kalbėti apie advokatų etiką, "toks darbas" ar pan. Ačiū, matėme ir poveikio nukentėjusiems planavimą, ir negailestingas pastangas menkinti nukentėjusiųjų parodymus, įtraukiant jų šeimas, draugus. Etikos kodeksu tokioje gynyboje nelabai "kvepėjo".

Taigi, ši kova laimėta.

Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras nuotrauka.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...