Lankomės Tauragės kaimiškosiose seniūnijose - Batakiuose, Skaudvilėje, Mažonuose, Lauksargiuose, Gaurėje
Rugpjūčio 19, 2018

Su socialinėmis darbuotojomis čia turime neblogą ryšį, kuris ypač svarbus teikiant pagalbą jau nukentėjusiems.
Aišku, liūdna matyti "nejudančius" mūsų lankstinukus, kaip palikome prieš pora metų, taip ir dabar randame..
Tauragės kraštas yra labai savitas taškas prekybos žmonėmis žemėlapyje. Pagrindinės išnaudojimo formos čia yra įtraukimas į nusikaltimų darymą ir fiktyvios santuokos.
Dauguma nukentėjusiųjų yra vaikinai. Jie niekada, jokiomis aplinkybėmis neprašo pagalbos patys, regione tvyro pakankamai stiprus kalėjiminės subkultūtos tvaikas - "tik ožiai bendrauja su mentais". Vietos socialinės darbuotojos purto galvą, "ne, nesame matę tokių aukų, gal kur kitur, bet ne pas mus".
Taigi čia yra ypač svarbi kuo ankstesnė prevencija, reikia dirbti su 11-12 metų vaikais, vėliau jau gali būti vėlu.
Bet kas pakoordinuos nusikalstamumo prevenciją rajone?
Kol kas tai lyg niekieno laukas. Truputį pareigūnai, truputį savivaldybė, kažkiek mes. Bet ir nacionaliniu mastu daugiau giriamasi ir žadama, negu kad vieningai veikiama.
Tad mums belieka "susirinkti" aukas, lydėti jas į apklausas, rūpintis jomis kalėjimuose, tikintis, kad šie nelaimingi vaikinai ištrūks iš gaujų, atras savo vietą gyvenime.

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...