Lankėmės Marijampolės profesinio rengimo centre
Spalio 04, 2018

Po karštos vasaros tęsiame mūsų prevencinių renginių žygį šalies profesinio rengimo centruose.
Būtent juose sutinkame vaikinus ir merginas, iš kaimų ir miestelių atvykusius mokytis ir gyventi didesniuose miestuose. Ne vienas jų veržiasi iš savo buvusios aplinkos, kad įgytų profesiją, išsilavinimą, pasiektų daugiau, negu jų tėvai.
Ne pirmi metai mums rūpi Marijampolės profesinio rengimo centras, tai didžiulė įstaiga su beveik pusantro tūkst. moksleivių, keliais padaliniais.
Patekti čia su prevencinėmis paskaitomis apie prekybos žmonėmis, išnaudojimo pavojus - sudėtinga.
Finale centro vadovas vis tik leido susitikti su besimokančiu jaunimu, tačiau atmetė pasiūlymą dėl diskusijos su mokytojais, mat jie persisotinę informacija, nieko nereikia.
Džiaugiamės susitikimu su moksleiviais, jei atvirai, tai reiktų čia sugrįžti dar ne kartą. Tarp jaunųjų klausytojų "plika akimi" matėsi "lyderių" dominavimas, paprastesnių, kuklesnių paauglių suvaržyta laikysena.
Nežinome, kiek giliai čia rūpinamasi jaunuolių tarpusavio santykiais, užkertamas kelias patyčioms - gal būt vertėtų apie tai pagalvoti?
Ačiū mokytojams, kurie sudalyvavo paskaitoje, laukiame iniciatyvos dabar iš Jūsų pusės!

Straipsniai

2015 M. VIEŠOS PASKAITOS-DISKUSIJOS „PROSTITUCIJA IŠ ARČIAU“ ŠALIES BIBLIOTEKOSE
  • I istorija

    Mane, trijų mėnesių kūdikį, paliko mama... užaugau vaikų globos namuose... įstojau mokytis, tačiau studijoms labai trūko pinigų... pažįstamas vaikinas pasiūlė vasarą išvažiuoti į Ispaniją padirbėti, sakė reikės skinti apelsinus, darbas nesunkus ir užsidirbsiu pinigų studijoms...kai atvažiavome, man pasakė, jog pamirščiau apelsinus - turėsiu dirbti prostitute... buvau parduota... verkiau, nesutikau... tada mane mušdavo, daužydavo, pririšdavo prie lovos ir prievartaudavo...
  • II istorija

    Gyvenau kaime su mama, jos sugyventiniu ir broliais... trylikos metų mane išprievartavo patėvis... pasakiau mamai, bet ji manimi netikėjo... man buvo labai skaudu... po trijų metų išvažiavau mokytis siuvėjos specialybės, susiradau draugę... ji pasiūlė važiuoti pailsėti į Vokietiją... apsidžiaugiau, nes niekada nebuvau užsienyje... Vokietijoje mane uždarė į kambarį ir pasakė, jog vakare ateis vyras ir turėsiu viską daryti, ko jis norės... aš verkiau ir galvojau, jog noriu mirti... ašaros nepadėjo, turėjau tapti prostitute...